Nástroje

Petrof Orchestra, opus 156007

Petrof Orchestra, opus 156007

Mistrovské koncertní křídlo Petrof Orchestra, opus 156007, bylo vyrobeno v roce 1970. Tyto nástroje byly vyráběny v omezené sérii cca 200ks a jsou opravdovou vzácností.

Křídlo má 92 kláves a několik dalších technických zvláštností, kterými se liší od běžných klavírů. Každá struna je samostatně zavěšena na závěsném hřebu, což usnadňuje ladění a zajišťuje jeho dlouhodobou stabilitu. Díky velké rozloze rezonanční desky, zvlášť v zadní basové části, kde jsou čtyři struny navíc, má klavír mohutný a sytý tón. Specialitou je sundávací krytka posledních čtyř kláves určená pro pianisty, kteří se na klaviatuře orientují zrakem a nechtějí tyto klávesy využívat. Přestože má nástroj obrovský akustický výkon, kterým předčí i koncertní křídla nejrenomovanějších výrobců, má neuvěřitelný dynamický rozsah od nejněžnějšího pianissima ve skladbách Chopina nebo Debussyho, až po burácivá fortissima v koncertech s velkým symfonickým orchestrem Liszta nebo Rachmaninova.

Nástroj prošel úplnou rekonstrukcí. Nové jsou veškeré pohyblivé komponenty, všechny od firmy Renner. Nový je strunový potah a količník, nové je i klávesové obložení. Vše v nejlepší kvalitě.